Зміна напрямку руху

Ситуація 1

На дорозі з двома смугами для руху в кожному напрямку правою смугою рухається легковий автомобіль, наближаючись до нерегульованого перехрестя, щоб виконати правий поворот. Попереду легкового автомобіля лівою смугою в тому самому напрямку їде вантажний автомобіль з причепом.

Така ситуація може стати небезпечною в той момент, коли водій легкового автомобіля, порівнявшись з вантажним, почне виконувати правий поворот. Водночас водій вантажного автомобіля, увімкнувши світловий сигнал, також виконує правий поворот з лівого ряду, оскільки його габарити не дають змоги виконати цей маневр без виїзду на зустрічну смугу перехрещуваної дороги. При цьому водій вантажного автомобіля не бачить легкового автомобіля і може зіткнутися з ним, притиснувши його до тротуарного блока.

Водій легкового автомобіля, щоб уникнути зіткнення, повинен вчасно оцінити ситуацію, що складається, знизити швидкість і вжити заходів для того, щоб не закінчувати поворот одночасно з вантажним автомобілем, а водій вантажного автомобіля – дати дорогу легковому автомобілю.