Користування зовнішніми світловими приладами

Ситуація 1

Вузькою двосмуговою дорогою темної пори доби рухається легковий автомобіль, а в зустрічному напрямку – автобус. Правим узбіччям іде пішохід.

У світлі фар автобуса істотно утруднюється видимість його габаритів для водія легкового автомобіля, який, щоб уникнути зустрічного зіткнення, перед самим роз’їздом різко бере вправо і, не розгледівши обстановку справа, може вчинити наїзд на пішохода, котрий прямує в попутному напрямку узбіччям.

Під час руху темної пори доби за наявності зустрічного транспорту необхідно заздалегідь до роз’їзду з ним оцінити обстановку в напрямку руху, у тому числі й на узбіччі, знизити швидкість і бути готовим до зупинки транспортного засобу. Дуже небезпечно в цій обстановці змінювати напрямок руху як вправо, так і вліво.

Ситуація 2

Вузькою двосмуговою дорогою темної пори доби рухається легковий автомобіль, у зустрічному напрямку по заокругленню дороги – вантажний. Водій вантажного автомобіля, який виїхав після заокруглення на пряму ділянку дороги, не встиг перемкнути світло фар на ближнє й засліпив водія легкового автомобіля. Щоб не допустити зіткнення, водій легкового автомобіля взяв вправо, заїхав на нерівне узбіччя й загальмував. У цей момент і виникла небезпечна ситуація, оскільки на нерівному узбіччі транспортний засіб може втратити стійкість, з’їхати в кювет і перекинутися.

Водій легкового автомобіля мав заздалегідь передбачити можливість засліплення автомобілем, який рухається у зустрічному напрямку, і знизити швидкість, наближаючись до нього. Під час засліплення він повинен не змінювати смугу руху, а знизити швидкість і в разі потреби зупинитися.