Проїзд пішохідних переходів

Ситуація 1

На нерегульованому перехресті головною дорогою їде легковий автомобіль. На другорядній дорозі справа зупинився вантажний автомобіль-рефрижератор, даючи дорогу легковому автомобілю, що наближається до перехрестя.

Небезпечність цієї ситуації в тому, що вантажний автомобіль, який зупинився, закриває для водія легкового автомобіля видимість обстановки на тротуарі. Своєю чергою, пішохід, який почав рухатися пішохідним переходом, з тієї самої причини не помічає легковий автомобіль. Як наслідок, їхні шляхи перетинаються у конфліктній точці перехрестя.

Водій легкового автомобіля мав перед в’їздом на перехрестя знизити швидкість і з особливою обережністю проїхати його, а в разі появи пішохода зупинитися і надати йому можливість безпечного переходу дороги.

Ситуація 2

Дорогою з двостороннім рухом, яка має дві смуги з позначеним нерегульованим пішохідним переходом, їде легковий автомобіль, а в зустрічному напрямку – вантажний автомобіль. Водій легкового автомобіля не знижує швидкість, у тому числі й на під’їзді до пішохідного переходу, оскільки на проїзній частині його напрямку безлюдно. Водночас пішохід, який пропустив вантажний автомобіль, почав переходити дорогу. Оскільки водій легкового автомобіля не бачив пішохода за вантажним автомобілем, а пішохід з тієї самої причини не помічав легковий автомобіль, їхні шляхи перетнулись. Як наслідок, може статися наїзд на пішохода.

Водій легкового автомобіля у такій ситуації має передбачити можливу появу на переході пішохода, вчасно знизити швидкість аж до зупинення транспортного засобу, аби надати пішоходу можливість безпечно перейти дорогу.

Ситуація 3

На дорозі з двома смугами руху в кожному напрямку з позначеним нерегульованим пішохідним переходом на правій смузі стоїть вантажний автомобіль, а лівою смугою рухається легковий автомобіль. Водій легкового автомобіля прямує лівою смугою, не знижуючи швидкість. Пішохід не бачить його через вантажний автомобіль, який зупинився перед пішохідним переходом, уступаючи дорогу пішоходу, і почав переходити проїзну частину. Оскільки водій легкового автомобіля також не бачить пішохода за вантажівкою, яка стоїть, він може наїхати на нього.

Водій легкового автомобіля у такій ситуації має передбачити можливу появу на переході пішохода, вчасно знизити швидкість аж до зупинення транспортного засобу, аби надати пішоходу можливість безпечно перейти дорогу.

Ситуація 4

На дорозі з трьома смугами руху в кожному напрямку з позначеним регульованим пішохідним переходом лівою смугою рухається легковий автомобіль. У зустрічному напрямку на ліву смугу зненацька перестроюється автобус.

Під час проїзду пішохідного переходу водій легкового автомобіля може вчинити наїзд на пішохода, який позадкував, наляканий несподіваним маневром автобуса.

Водій легкового автомобіля повинен передбачити можливий розвиток ситуації, наближаючись до пішохідного переходу, знизити швидкість і бути готовим до гальмування та зупинення свого транспортного засобу.

Ситуація 5

На ділянці дороги, неподалік якої розташована школа, їде легковий автомобіль. Наведена ситуація може стати небезпечною в тому разі, якщо на шляху автомобіля в зоні розташування школи, позначеній дорожнім знаком 1.33 «Діти», з’явиться учень, який несподівано вибіг на проїзну частину.

Водій автомобіля, щоб уникнути наїзду на школяра, мав враховувати, що попереджувальний дорожній знак 1.33 «Діти» інформує про наближення до ділянки дороги, на проїзній частині якої можлива поява дітей, яким притаманна непередбачуваність дій. Тому водій повинен знизити швидкість руху, підвищити увагу до навколишньої обстановки і бути готовим до гальмування в разі виникнення небезпеки, а за потреби – і до зупинки автомобіля.

Ситуація 6

Дорогою з двостороннім рухом, яка має дві смуги, до нерегульованого пішохідного переходу наближається вантажний автомобіль, за ним прямує легковий автомобіль і виконує його обгін. У зустрічному напрямку їде автобус і також наближається до пішохідного переходу.

Водій вантажного автомобіля, щоб не наїхати на пішохода, який безпосередньо перед ним вийшов на проїзну частину, несподівано загальмував і застосував маневр вліво. Водночас водій легкового автомобіля, аби уникнути зіткнення з вантажним автомобілем, виїхав на смугу зустрічного руху. Внаслідок цього розвивається небезпечна ситуація і може статися зіткнення легкового автомобіля з автобусом.

Водій легкового автомобіля не повинен був виїжджати на смугу зустрічного руху перед пішохідним переходом і автобусом, що наближався по зустрічній смузі, водій вантажного – мав передбачити перехід пішоходом дороги, зменшити швидкість і зупинитись, аби не створювати останньому небезпеки, а пішохід – не повинен був починати перехід дороги у безпосередній близькості перед автомобілем.