Проїзд регульованих перехресть

Ситуація 1

На регульованому перехресті водій вантажного автомобіля за дозвільного сигналу світлофора повертає праворуч. У зустрічному напрямку виїздить на перехрестя автобус з увімкненим сигналом лівого повороту. З правого тротуару на пішохідний перехід виходить пішохід.

Небезпечність ситуації полягає в тому, що водій вантажного автомобіля відволікає увагу на автобус, який повертає ліворуч, тому не помічає руху пішохода й у конфліктній точці може наїхати на нього.

Водій вантажного автомобіля повинен уважно спостерігати за обстановкою на перехресті, переконатися у безпечності руху і тільки після того повертати, надавши переважне право на рух пішоходу.

Ситуація 2

Дорогою з трьома смугами в кожному напрямку до регульованого перехрестя під’їхали й зупинилися вантажний автомобіль і автобус. Водій легкового автомобіля, котрий їде в тому самому напрямку, побачивши, що ліва смуга вільна і загорівся жовтий сигнал світлофора, а також що вантажний автомобіль і автобус починали рухатися, вирішив проїхати перехрестя без зупинки.

Небезпечність цієї ситуації полягає в тому, що водій легкового автомобіля, не знижуючи швидкості, під час зміни заборонного сигналу світлофора на зелений проїжджатиме перехрестя, не пропустивши пішохода, який вийшов на пішохідний перехід за дозвільного сигналу світлофора і закінчує переходити проїзну частину.

При цьому водій легкового автомобіля і пішохід не бачать один одного за автобусом і вантажним автомобілем, їхні шляхи перетнуться у критичній точці, де і може статися наїзд на пішохода.

Водій легкового автомобіля, щоб уникнути наїзду на пішохода за такої ситуації, має, наближаючись до перехрестя, знизити швидкість до мінімальної, оцінити обстановку і, лише переконавшись у безпеці, виїжджати на перехрестя.

Ситуація 3

До регульованого перехрестя дорогою з трьома смугами в кожному напрямку під’їхали й зупинилися декілька автомобілів. Водій легкового автомобіля 1, що їде в тому самому напрямку, побачивши, що права смуга вільна і загорівся зелений сигнал світлофора, а інші автомобілі почали рухатися, став проїжджати перехрестя без зупинки.

Така ситуація може стати небезпечною в той момент, коли водій легкового автомобіля 1, не знижуючи швидкості, під час зміни сигналів світлофора з жовтого на зелений проїжджатиме перехрестя, не пропустивши легковий автомобіль 2 зліва, що з’явився на перехресті за дозвільного сигналу світлофора і звільняє його у прямому напрямку.

При цьому водії легкових автомобілів не можуть бачити один одного за автомобілями, що стояли, їхні шляхи перетнуться у конфліктній точці перехрестя, й автомобілі можуть зіткнутися.

Водій легкового автомобіля 1 під час під’їзду до перехрестя має знизити швидкість, оцінити обстановку, що складається на ньому, і, тільки переконавшись, що перехрестя проїхали транспортні засоби, які рухалися по перехресній дорозі, продовжувати рух.

Ситуація 4

До регульованого перехрестя під’їхав і зупинився автобус. Водій легкового автомобіля 1, що прямує в тому самому напрямку, побачивши, що ліва смуга вільна і загорівся зелений сигнал світлофора, а автобус розпочав рух, вирішив проїхати перехрестя без зупинки.

За такої ситуації водій легкового автомобіля 1 може не дати дорогу легковому автомобілю 2, який в’їхав на перехрестя за жовтого сигналу світлофора і звільняє перехрестя, виконуючи лівий поворот.

При цьому водії легкових автомобілів можуть не бачити один одного за автобусом, їхні шляхи перетнуться у конфліктній точці перехрестя, унаслідок чого можливе їх зіткнення.

Водій легкового автомобіля 1, щоб уникнути зіткнення, має знизити швидкість, оцінити обстановку і лише після проїзду автомобіля 2 продовжити рух.