Попереджувальні сигнали

Ситуація 1

Дорогою з двостороннім рухом, яка має по дві смуги для руху в кожному напрямку, рухається автобус, безпосередньо за ним прямує вантажний автомобіль. У тому самому напрямку до них наближається легковий автомобіль з увімкненим сигналом лівого повороту.

Водій легкового автомобіля, збільшивши швидкість, почав випередження автобуса, що прямує попереду.

Водночас водій вантажного автомобіля не подивився у дзеркало заднього огляду, не побачив, що легковий автомобіль виїхав на ліву смугу випередження і також розпочав випередження автобуса. У результаті створюється небезпечна ситуація, що може спричинити зіткнення машин.

Водій легкового автомобіля повинен передбачити можливість випередження автобуса водієм вантажного автомобіля, розпізнати його намір і, щоб уникнути зіткнення, вчасно знизити швидкість і не розпочинати маневр.

Ситуація 2

На дорозі з двостороннім рухом, яка має по декілька смуг для руху в кожному напрямку, другою зліва смугою рухається вантажний автомобіль, а крайньою лівою – автобус і легковий автомобіль.

Водій автобуса, під’їжджаючи до місця розвороту, ввімкнув сигнал лівого повороту і загальмував. Водій легкового автомобіля, що слідував за ним з небезпечною дистанцією, застосував екстрене гальмування.

Водій наступного легкового автомобіля вирішив об’їхати їх з правого боку, увімкнув сигнал повороту і виїхав на другу зліва смугу, де створив небезпечну ситуацію, яка могла призвести до зіткнення з вантажним автомобілем.

Щоб уникнути ДТП, він повинен був упевнитися у можливості безпечного об’їзду транспортних засобів з правого боку, а краще – не виконувати цей маневр.