Швидкість руху

Ситуація 1

На двосмуговій дорозі з двостороннім рухом водій легкового автомобіля під час дощу вирішив здійснити обгін вантажного автомобіля.

Водій легкового автомобіля під час обгону вантажівки на вузькій дорозі підвищив швидкість, не врахував стану проїзної частини, можливість вибору безпечного бокового інтервалу і заїхав лівими колесами на розгрузле від дощу узбіччя. У результаті він не впорався з керуванням, автомобіль втратив стійкість, з’їхав у кювет і міг перекинутися.

Водій легкового автомобіля повинен був переконатись у доцільності обгону, враховуючи погодні та дорожні умови, ширину проїзної частини і необхідність витримати безпечний інтервал відносно автомобіля, який він хотів обігнати.

Ситуація 2

На дорозі з двостороннім рухом, яка має дві смуги (для руху в обох напрямках), до заокруглення наближається легковий автомобіль. Водій не вжив заходів для зниження швидкості, що виявилася більшою за критичну для цього радіуса заокруглення. У результаті виникла небезпечна ситуація, водій не впорався з керуванням і автомобіль з’їхав в кювет, де міг перекинутися.

Водій легкового автомобіля, щоб не допустити аварійної ситуації, мав керуватися дорожнім знаком 1.1 «Поворот праворуч», підвищити увагу, вчасно оцінити дорожню обстановку, характер небезпеки і знизити швидкість до межі, яка б забезпечувала безпечний проїзд цієї ділянки дороги.

Ситуація 3

Двосмуговою дорогою для обох напрямків руху, що має спуск і крутий поворот, їде вантажівка, а в зустрічному напрямку – легковий автомобіль. Їх зустрічний роз’їзд має відбутися на заокругленні дороги.

Водій легкового автомобіля вчасно не оцінив дорожню обстановку, не знизив швидкість під час під’їзду до крутого повороту, внаслідок чого виникла небезпечна ситуація. Він може не вписатися у криву повороту, виїхати на смугу зустрічного руху і зіткнутися з вантажним автомобілем. У таких ситуаціях ДТП відбуваються за високих швидкостей і призводять до надзвичайно тяжких наслідків.

Щоб уникнути зіткнення у такій ситуації, водій легкового автомобіля мав своєчасно оцінити дорожню обстановку, знизити швидкість перед поворотом дороги і, за можливості, за рахунок зміни швидкості уникнути роз’їзду з вантажним автомобілем на заокругленні дороги.