Проїзд нерівнозначних перехресть

Ситуація 1

До нерегульованого нерівнозначного перехрестя головною дорогою під’їхали автобус і легковий автомобіль, а другорядною – вантажний. Автобус і вантажний автомобіль виконують правий поворот, легковий – рухається прямо.

Водій вантажного автомобіля, керуючись тим, що траєкторії руху автобуса та його автомобіля не перетинаються, виконує правий поворот з другорядної дороги одночасно з автобусом. Водночас легковий автомобіль, який рухається лівою смугою, проїздить перехрестя у прямому напрямку. При цьому водії вантажного й легкового автомобілів можуть не бачити один одного, шляхи автомобілів перетнуться у конфліктній точці перехрестя, у результаті чого ймовірне їх зіткнення.

За такої ситуації водій вантажного автомобіля мав скористатися можливістю одночасного повороту з автобусом лише за умови відсутності інших перешкод у русі. Щоб уникнути зіткнення, водій вантажівки, наближаючись до перехрестя, повинен знизити швидкість, оцінити обстановку і дати дорогу легковому автомобілю, що рухається головною дорогою.

Водій легкового автомобіля також повинен знизити швидкість руху, переконатись у безпечності проїзду перехрестя, вчасно передбачити наміри й дії водія вантажівки, в разі потреби застосувати екстрене гальмування, щоб не сталося перетину шляхів обох автомобілів.

Ситуація 2

До нерегульованого нерівнозначного перехрестя другорядною дорогою майже одночасно під’їжджають вантажний автомобіль з причепом і легковий, а головною – мотоцикл. Мотоцикл рухається прямо, вантажний автомобіль виконує лівий поворот, а легковий – правий.

Водій вантажного автомобіля пригальмував і, не зупиняючись, повільно в’їжджає на перехрестя, даючи дорогу мотоциклістові. Водночас водій легкового автомобіля, побачивши, що вантажівка не зупиняється, збільшив швидкість і одразу виїхав на перехрестя. Оскільки водії мотоцикла і легкового автомобіля можуть не бачити один одного за вантажним автомобілем, а шляхи цих транспортних засобів перетинаються у конфліктній точці перехрестя, можливе їх зіткнення.

Водій легкового автомобіля під час під’їзду до перехрестя у такій ситуації має знизити швидкість, оцінити обстановку, що складається на перехресті, і, надавши дорогу мотоциклісту, виїхати на перехрестя.