Рух через залізничні переїзди

Ситуація 1

Дорогою з двостороннім рухом до нерегульованого залізничного переїзду, на якому видимість обмежена через лісонасадження, наближається легковий автомобіль, водій якого одразу виїздить на переїзд. Тим часом до переїзду наближається пасажирський поїзд. У результаті може статися зіткнення.

З огляду на те, що через лісонасадження водієві нелегко було переконатися у відсутності поїзда, який уже наближається, необхідно було зупинитися, в разі потреби вийти на переїзд, уточнити обстановку і тільки після цього прямувати через залізничний переїзд.

Ситуація 2

Водій легкового автомобіля під’їхав до нерегульованого залізничного переїзду, за яким утворився затор, і почав рух через нього. У зустрічному напрямку рухається колона автомобілів.

Небезпечність цієї ситуації полягає в тому, що водій легкового автомобіля не зможе вчасно проїхати залізничний переїзд і змушений буде зупинитися на ньому. Транспортні засоби, що прямують за легковим автомобілем, не дадуть йому змоги звільнити переїзд навіть за умови, що він застосує задній хід.

Водночас до переїзду може наближатися поїзд, що створює небезпечну дорожню ситуацію, яка призведе до зіткнення поїзда й легкового автомобіля.

Водій легкового автомобіля за такої ситуації повинен був не в’їжджати на переїзд, а мав зупинитися перед ним і продовжити рух тільки тоді, коли звільниться проїзна частина за переїздом, що дасть можливість безпечно проїхати через нього, не зупиняючись.