Дистанція, інтервал, зустрічний роз’їзд

Ситуація 1

До регульованого перехрестя наближається легковий автомобіль у момент, коли почав миготіти зелений сигнал світлофора. За ним у тому самому напрямку їде вантажний автомобіль.

Водій легкового автомобіля, вирішивши проїхати перехрестя за миготливого зеленого сигналу світлофора, збільшив швидкість. Однак безпосередньо перед перехрестям на світлофорі зелений сигнал змінився на жовтий, він раптово загальмував, і автомобіль зупинився.

Водій вантажного автомобіля, що рухався позаду, не зміг вчасно загальмувати, унаслідок чого відбувся наїзд на легковий автомобіль.

Аби запобігти аварійній ситуації, водієві легкового автомобіля, попередженому миготінням зеленого сигналу світлофора, слід було не збільшувати швидкість, а, навпаки, вжити заходів для своєчасного гальмування й зупинки автомобіля перед перехрестям, щоб уникнути руху під час заборонного сигналу. Водночас водій вантажного автомобіля мав дотримуватися такої дистанції до легкового автомобіля, що рухався попереду, котра дозволила б йому уникнути зіткнення у будь-якій ситуації.

Ситуація 2

Дорогою з двостороннім рухом, яка має дві смуги, до нерегульованого перехрестя наближається вантажний автомобіль, за ним у безпосередній близькості рухається легковий.

Водій вантажного автомобіля під час в’їзду на перехрестя, щоб уникнути наїзду на пішохода, який несподівано вийшов на позначений пішохідний перехід («зебру»), загальмував і зупинився. Водій легкового автомобіля, що рухався за ним, не зміг вчасно загальмувати і зіткнувся з вантажним автомобілем.

Щоб запобігти аварії, водій легкового автомобіля повинен був передбачити можливу зупинку вантажного автомобіля в зоні перехрестя і додержуватися такої дистанції, яка дала б йому змогу уникнути зіткнення.